RU UA EN

Перевірка та очищення димових та вентиляційних каналів

Для підтримування економної і безперебійної роботи коїла необхідно систематично очищати димохід, вентиляційні канали і газоходи котла від сажі та засмічень.
Димові і вентиляційні канали підлягають періодичній перевірці і прочищенню:
  • перед опалювальним сезоном - димоходи сезонно працюючих опалювальних квартирних котлів, і незалежно від їх конструкції;
  • не рідше одного разу за квартал - димоходи цегляні та комбіновані (цегляні й азбестоцементні);
  • не рідше одного разу на рік - вентиляційні канали, димоходи азбестоцементні, гончарні, а також виконані зі спеціальних блоків жаротривкого бетону.

  • При первинній перевірці і прочищенні димоходів і вентиляційних каналів повинні перевірятись:
  • відповідність використаних матеріалів вимогам ДБН В.2.5-20,
  • відсутність засмічень,
  • щільність і відокремленість димових і вентиляційних каналів,
  • наявність і справність перегородок, які захищають горючі конструкції,
  • справність і правильність розташування оголовка відносно до даху і розміщених поблизу споруд,
  • наявність нормальної тяги.

  • Повторно перевіряється:
    відсутність засмічень в димоходах і вентиляційних каналах, їх щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги.
    Первинна перевірка, а також перевірка після ремонту й обстеження димоходів і вентиляційних каналів повинні проводитись фахівцями спеціалізованої організації з участю представника житлово-експлуатаційної організації.
    Результати оформлюються актом.
    У разі виявлення непридатності димових і вентиляційних каналів до подальшої експлуатації представник організації, який їх перевіряв, зобов'язаний під розписку попередити користувача про небезпеку користування газовими приладами й апаратами.
    При цьому акт перевірки слід негайно представити у підприємство газового господарства і житлово-експлуатаційну організацію для вжиття заходів з відключення газових приладів.
    В будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, домовласникам дозволяється проводити повторні перевірки, прочищати димоходи і вентиляційні канали за умови, що вони пройшли інструктаж і отримали пам'ятку в організаціях житлово-комунального господарства.
    В зимовий період не рідше одного разу на місяць власник будинку зобов'язаний проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.
    Перш ніж розпочати ремонт димоходів і вентиляційних каналів, житлово-експлуатаційна організація, власник житлового будинку повинні письмово повідомити підприємство газового господарства про відключення газових приладів і апаратів від системи газопостачання.
    Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці і очищенню.

    Повернення до списку