RU UA EN

Перевірка та очищення димових та вентиляційних каналів

Для підтримування економної і безперебійної роботи коїла необхідно систематично очищати димохід, вентиляційні канали і газоходи котла від сажі та засмічень.
Димові і вентиляційні канали підлягають періодичній перевірці і прочищенню:
 • перед опалювальним сезоном - димоходи сезонно працюючих опалювальних квартирних котлів, і незалежно від їх конструкції;
 • не рідше одного разу за квартал - димоходи цегляні та комбіновані (цегляні й азбестоцементні);
 • не рідше одного разу на рік - вентиляційні канали, димоходи азбестоцементні, гончарні, а також виконані зі спеціальних блоків жаротривкого бетону.

 • При первинній перевірці і прочищенні димоходів і вентиляційних каналів повинні перевірятись:
 • відповідність використаних матеріалів вимогам ДБН В.2.5-20,
 • відсутність засмічень,
 • щільність і відокремленість димових і вентиляційних каналів,
 • наявність і справність перегородок, які захищають горючі конструкції,
 • справність і правильність розташування оголовка відносно до даху і розміщених поблизу споруд,
 • наявність нормальної тяги.

 • Повторно перевіряється:
  відсутність засмічень в димоходах і вентиляційних каналах, їх щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги.
  Первинна перевірка, а також перевірка після ремонту й обстеження димоходів і вентиляційних каналів повинні проводитись фахівцями спеціалізованої організації з участю представника житлово-експлуатаційної організації.
  Результати оформлюються актом.
  У разі виявлення непридатності димових і вентиляційних каналів до подальшої експлуатації представник організації, який їх перевіряв, зобов'язаний під розписку попередити користувача про небезпеку користування газовими приладами й апаратами.
  При цьому акт перевірки слід негайно представити у підприємство газового господарства і житлово-експлуатаційну організацію для вжиття заходів з відключення газових приладів.
  В будинках, які належать громадянам на правах особистої власності, домовласникам дозволяється проводити повторні перевірки, прочищати димоходи і вентиляційні канали за умови, що вони пройшли інструктаж і отримали пам'ятку в організаціях житлово-комунального господарства.
  В зимовий період не рідше одного разу на місяць власник будинку зобов'язаний проводити огляд оголовків димоходів, щоб вчасно запобігти їх обмерзанню і закупорці.
  Перш ніж розпочати ремонт димоходів і вентиляційних каналів, житлово-експлуатаційна організація, власник житлового будинку повинні письмово повідомити підприємство газового господарства про відключення газових приладів і апаратів від системи газопостачання.
  Після кожного ремонту димоходи підлягають позачерговій перевірці і очищенню.

  Повернення до списку