RU UA EN

Вентиляція

Приміщення котельні повинно мати канал припливної вентиляції з перерізом, більшим від перерізу патрубка відводу продуктів згорання від котла, а також отвір витяжної вентиляції під стелею.
Припливну вентиляцію рекомендується влаштовувати в стіні або у дверях навпроти фронтальної частини котла.
Припливна вентиляція необхідна, щоб забезпечити відповідну кількість повітря для повного згорання палива в котлі та щоб виключити розрідження в котельні.
Вона повинна бути розрахована на необхідний для горіння об'єм повітря.
Відсутність припливу необхідної кількості свіжого повітря в котельню спричиняє неповне згорання палива і відкладення сажі на теплообміннику котла, що призводить до припинення його роботи.
Для припливу свіжого повітря в приміщення, де є опалювальні котли та інші газові прилади з відводом продуктів згорання в димохід, слід передбачити в ній частині дверей або стіни, що виходить в суміжне нежитлове приміщення решітку внизу дверей чи щілину між дверима та підлогою або решітку в зовнішній стіні приміщення.
Ці вимоги не поширюються на приміщення, де встановлюються парапетні газові котлів з закритою камерою згорання, в яких забір повітря для горіння та відвід продуктів згорання газу здійснюється через зовнішню стінку будинку.
Канал припливної вентиляції в зовнішній стіні приміщення котельні виконується Z-подібної форми, тобто вихід в котельню каналу припливної вентиляції повинен бути нижчим від зовнішнього входу в будинок. Нижній край отвору цього каналу повинен знаходитися не вище 30 см над підлогою.
В кожному конкретному випадку конструкція та розміри витяжних і припливних пристроїв повинні визначатися технічним проектом та розрахунком.
При цьому переріз припливного пристрою для кухонь, де встановлені: газова плита, проточний водонагрівач та опалювальні газові котли сумарною потужністю до 30 кВт, - повинен бути не меншим за 0,02 м2, а для відокремлених приміщень (вбудованих, прибудованих, споруджених окремо), в яких встановлено котли сумарною потужністю від 30 до 200 кВт - 0,025 м2.
Переріз припливного вентиляційного каналу повинен бути як мінімум в 1,5 рази більшим, ніж переріз димовідвідного патрубка котла (для кожного котла при встановленні в котельні декількох котлів).
Мінімальний повітрообмін в приміщеннях має становити близько 120-150 м3/год.
Цього достатньо для вентиляції приміщення та нормального функціонування котла, димоходу і вентиляційних каналів з отворами площею 200 см2.
Через димовий канал в приміщення має надходити мінімум повітря, інакше в якомусь із каналів може зникнути тяга або з'явитися зворотна.
Вентиляційні канали повинні відповідати вимогам СНІП_2.04.05.

Повернення до списку