RU UA EN

Підбір газового котла

Проектуючи систему опалення і вибираючи котел, перш за все необхідно розрахувати енергетичну потребу об'єкта обігріву.
Параметри системи опалення розраховуються відповідно до тепловтрат будинку, які залежать від розмірів приміщень, теплопровідності зовнішніх стін, внутрішніх перегородок і перекриття та від різниці між зовнішньою та внутрішньою температурами повітря. Сума цих тепловтрат зумовлює теплову потужність котла.
Тепловий баланс обчислюється індивідуально для кожного будинку або квартири (приміщення) з врахуванням, крім основних втрат тепла, побічних (наприклад, втрат тепла внаслідок сильного вітру зовні будинку, механічної вентиляції або підігріву води за допомогою котла на господарські потреби).
Визначити точну потребу об'єкта обігрівання в тепловій енергії і здійснити оптимальний підбір котла - досить складно, оскільки необхідно враховувати цілу низку чинників, такі як:
 • орієнтацію будинку по сторонах світу,
 • теплоізоляцію стін,
 • інфільтрацію зовнішньою поверхнею,
 • изоляцию крыши, дверей и окон,
 • ізоляцію даху, дверей та вікон, площу засклених поверхонь,
 • вентиляцію приміщень тощо.

 • Для кожного окремого об'єкта ці тепловтрати можуть бути різними, залежно від типу будинку і його конструктивних, матеріальних та інших індивідуальних особливостей.
  Тому визначення точної величинітепловтрат, виконання технічних розрахунків, підбір котла і параметрів системи опалення необхідно довіряти фахівцеві теплотехніку.
  При підборі котла заниженої потужності, коли сумарна потужність нагрівальних приладів або тепловтрати опалюваних приміщень перевищують потужність котла, температура води на виході з нього може не сягати 90°С, якщо встановити ручку регулювання терморегулятора в максимальне положення.
  Цикл роботи котла починається при зниженні його температури приблизно на 5-10°С від встановленої на терморегуляторі і закінчується після підвищення цієї температури на 5-10 °С (гістерезис включення-виключення). Правильний підбір котла дає змогу зменшити кількість циклів включення-виключення. В котлі із завищеною потужністю кількість циклів збільшується, а це в свою чергу призводить до зниження експлуатаційного коефіцієнту корисної дії і збільшення витрат на опалення.
  Правильно підібрана теплова потужність котла і параметрів системи опалення - головна запорука економного обігрівання будинку.

  Повернення до списку