RU UA EN

Обслуговування системи опалення

Спостерігати за функціонуванням системи опалення і котла повинен їх власник.
Він має забезпечити справність котла і системи опалення, організувавши їхнє обслуговування і ремонт відповідно до вимог експлуатаційних документів котла та чинних норм і правил безпеки.
Якщо опалення в зимовий період припиняє функціонувати більш ніж на добу, необхідно повністю злити воду із системи та котла, оскільки вона може замерзнути.
Після опалювального сезону систему необхідно добре промити, очистити від бруду й накипу і знову заповнити чистою водою, щоб запобігти корозії внутрішніх поверхонь труб, нагрівальних приладів і теплообмінника котла.
При відкладенні накипу на внутрішніх поверхнях теплообмінника котла, труб і нагрівальних приладів рекомендується через кожні 1-3 роки (залежно від твердості води) очищати котел і систему від накипу.
Періодичність чищення котлів повинна бути такою, щоб товщина відкладень на ділянках з найбільшим тепловим навантаженням поверхні нагріву котла не перевищувала 0,5 мм.
Накип усувають хімічним способом - розчином кальцинованої соди, інгібованої соляної кислоти або спеціальними засобами: антинакипіном, інгібітором накипоутворення.
Розчин кальцинованої соди (0,5 кг на 10 л води) заливають в систему опалення на дві доби, а потім систему промивають декілька разів і заповнюють чистою водою. Використання інших засобів регламентується методиками їх застосування.
Технічне обслуговування котлів проводиться власником та фахівцями газової служби й інших спеціалізованих організацій згідно з інструкціями підприємства - виробника та Положенням про технічне обслуговування внутрішніх систем газопостачання житлових будинків, громадських будівель, підприємств побутового і комунального призначення.

Повернення до списку